FUDBAL: RADNIČKI ZRENJANIN PORAŽEN U TEMIŠVARU OD POLITEHNIKE

Odlično parirali rumunskom drugoligašu

Prema odnosu snaga na terenu 3:1 je previsok rezultat, ali u ovoj fazi priprema to nije toliko bitno – izjavio je trener Predrag Kandić
Pripremajući se za nastavak sezone u Srpskoj ligi fudbaleri Radničkog Zrenjanin odigrali su u Temišvaru prijateljsku utakmicu sa rumunskim drugoligašem ASU Politehnika. Domaći su slavili rezultatom 3:1, ali su Zrenjaninci u većem delu susreta odlično igrali.
Politehnika je povela u 28. minutu utakmice kada je, posle grešeke u odbrani Radničkog, Ignea poslao loptu u gol. Radnički je izjednačio u 33. minutu. Iz slobodnog udarca, sa udaljenosti od oko dvadeset metara, gol je postigao Mehmed Avdić.
U drugom poluvremenu oba trenera šansu su dali i rezervnim igračima. Domaća ekipa je do kraja susreta postigla još dva gola. Prednost je doneo Pop u 81. minutu, a konačan rezultat je postavio Kodrea iz penala u nadoknadi vremena.