FUDBAL – SRPSKA LIGA VOJVODINA: POBEDA RADNIČKOG, PORAZ PERLEŽANA

Trijumf u režiji Krmara i Lalatovića

Priliku da poveća vođstvo Zrenjaninaca imao je Miljan Milivojev iz penala, ali je njegov šut golman Pančevaca odbranio
Radnički Zrenjanin je prvu utakmicu nove sezone (u kojoj je na domaćem terenu snage odmerio sa Dinamom 1945 iz Pančeva) počeo sa nekoliko novih fudbalera u timu i slavio je rezultatom 2:0. Od igrača koji su letos došli, petorica su debitovala, a novi kapiten ekipe je Bogdan Jovanov, koji je tri sezone standardan u prvom timu.
Već u prvom poluvremenu su domaći, koji su igrali pred oko 600 navijača, stvorili kapitalnu prednost. Najpre je, sredinom prvog poluvremena, gol postigao Milivoj Krmar. On je izveo slobodan udarac sa udaljenosti od oko 25 metara i preko živog zida poslao loptu u mrežu uz samu stativu. Konačan rezultat postavio je Dušan Lalatović koji je nakon centaršuta Krmara loptu sa desetak metara glavom prosledio u mrežu. U nastavku susreta gosti su ostali sa igračem manje. Priliku da poveća vođstvo Zrenjaninaca imao je Miljan Milivojev iz penala, ali je njegov šut golman Pančevaca odbranio.
Radnički je igrao u sastavu: Ranđelović, Milin, Grbić, Jovanov, Lalatović, Krstinić (Matić), Milivojev (Radosavljević), Lazić (Avdić), Dučić, Krmar, Savanović.