FUTBALISTI ZPPAKOVALI OHROMNÝ ÚSPECH: MUŽSTVO MOMS ARADÁČ ZVĺŤAZILO NA 22. MATIČNOM TURNAJI V PADINE

Putovný pohár znovu v Aradáči
Mužstvo MOMS Aradáč vrátili pohár JE veľvyslaňkyne Slovenskej republiky v Srbsku domov potom akovyhrali na tohoročnom, 22. ročníku turnaja , ktorý bol uskutočnený v Padine v sobotu 28. júla.
Aradáčania na svojej cestev skupine vyhrali nad mužstvami z Kysáča (3:0) a Hložian (5:3). V seminfinále hrali svoj, podľa mienky aradáčskych futbalistov, najlepší zápas. Keďže hrali proti dlhoročného súpera, MOMS Selenča, dá sa rozumieť prečo tento zápas bol ako finále pred finále.
Selenčania a Aradáčania bojovali o výhru počas celeho zápasu, a na konci výsledok bol 3:3. Po pokutových kopoch Aradáčania mali lepší skór – 6:5. Na druhej strane, Padinčania si ľahko zvládli súperov z Čelareva, ale nemali vôbec také ľahké vo finále.
Padina sa ujala vedenia, ale na prestávku odišli s pomerom 1:3. Aradáčania nezmenšili tempo ani v druhej časti zápasu, a tak dokonca vyhrali výsledkom 5:1.
Vladimír Gál toho roku zaznamenal svoj 11. výstup na matičnom turnaju, ale povedal, že mu je tento najmilší.
– Toho roku som hral so svojím starším synom Kristiánom a zvíťazili sme – kratko poznačil najskúsenejší aradáčsky futbalista.

1-2
Dodal, že je veľmi spokojný organizáciou a cestou po finále.
– Nemali sme to ťažko ako minulé roky. Toho roku sme skupinu prešli poľahky, a proti Padine sme vyhrali ďakujúc skúsenosti, ktorú chalpci a ja máme z minulých ročníkov. Padinčania boli mladí, neskúsení. Poľahky to mali v skupine, tak si pravdepodobne mysleli, že aj nás ľahko dostanú. No, nebolo to tak, ale potom žartovali, že mňa v Padine naučili hrať, kým som hral za FK Dolina – s úsmevom si pripomenul Gál.
Okrem poháru, toho roku Aradáčania domov priniesli ešte jednu cenu, a to pre najlepšieho hráča, ktorú získal Milenko Adamov.
– Na turnaji, ktorý organizuje Matica slovenská som sa zúčastnil šesť ráz, a veľmi som spokojní organizáciou, všetko bolo ako treba. No, zateraz som so svojím mužstvom zvíťazil na troch turnajoch, ale prvýkrát som získal aj cenu za najlepšieho hráča na turnaji. Som veľmi hrdí na to, na svoju ekipu. Veľmi ma teší, že som časťou všetkého toho, a taktiež ma teší, že si Slováci aj na tento spôsob zachovávajú tradíciu, je to veľmi pekné – povedal Adamov.

  • Skúsená ekipa
    Kapitánom aradáčskeho mužstva bol Vladimír Gál, a okrem neho, v ekipe boli Kristián Gál, Dejan Striško, Vladimír Ďuríček, Vladimír Zakić, Vladimír Matejin, Milenko Adamov, Ivan Pleva, Dejan Etveš.