HLADAN TUŠ ZA KOŠARKAŠE PROLETERA

Zdravlje odnelo bodove

Košarkaši Proletera su u 5. kolu Druge lige poraženi od Zdravlja iz Leskovca na svom terenu (67:85). Zrenjaninci su bili bolji u prvoj četvrtini i činilo se da će lako doći do nove pobede. Međutim, u drugoj četvrtini došlo je do pada u igri, a u 18. minutu gosti su poveli rezultatom 38:45. U drugom delu utakmice košarkaši Zdravlja su imali seriju 17:3 i tako došli do odlučujuće prednosti.
Proletar je na 8. mestu prvenstvene tabele sa 8 bodova (3 pobede i 2 poraza), a u narednom kolu gostuju u Nišu, gde ih čeka fenjeraš KK Konstantin. To će biti prilika da tim trenera Stefana Atanackovića donese bodove u Zrenjanin.
Proleter: Gligorin, Lambić (4), Lazić, Beader (5), Panić (1), Munižaba (11), Rakić (10), Orlić (11), Đurđević (6), Otović (13), Kovačević (6), Đurđević.