NOVI PEHARI ZA DEČAKE TK „GALEB 1890“: Ređaju se finala i polufinala

Trinaestogodišnji Zoran Ludoški osvojio je drugo mesto na turniru do 14 godina, održanom početkom februara u Beogradu. U pitanju je takmičenje prve kategorije, koje je organizovano na terenima Teniske akademije Tipsarević. Zoran, koji je osmi na rang listi Teniskog saveza Srbije do 14 godina, u finalu je poražen u tri seta (6:3, 2:6, 3:6) od 26. tenisera u ovoj kategoriji Andreja Nedića iz Doboja.

Zoran Ludoski i protivnik iz finala maliigraci

Zoran Ludoški (levo) i njegov protivnik iz finala

Drugo mesto osvojio je i Vanja Nikolić na Otvorenom prvenstvu Pančeva za dečake do 10 godina, održanom od 10. do 11. februara. On je u finalu turnira zelene – najjače – kategorije za ovaj uzrast, izgubio u tri seta od Viktora Markovića iz Beograda. Na istom takmičenju je Marko Denda osvojio treće mesto, stigavši do polufinala.

Luka Uzelac je bio uspešan na Zimskom prvenstvu Vojvodine za dečake do 14 godina, održanom proteklog vikenda u Somboru. Mladi teniser TK „Galeb“, koji je 65. listi do 14 godini, osvojio je treće mesto.