PERLEŽANI IGRALI NEREŠENO SA FK MLADOST I PLASIRALI SE U BANATSKU LIGU

Ostvarili san, razgalili navijače
Vojvodina 1928 iz Perleza dosanjala je svoj ovogodišnji san. Plasirali su se u Banatsku ligu nakon dve baraž utakmice sa FK Mladost iz Omoljice, drugoplasiranim timom u Područnoj ligi Pančevo. U revanšu je bilo je 2:2, ali su Perležani kompletan posao završili još u Omoljici gde su slavili sa 0:4.
Revanš je odigran po sparnom vremenu u kojem su se lakše prilagodili gosti koji su već u prvom minutu pogodili stativu, a nedugo zatim i poveli. Primetno je bilo da na sredini terena Vojvodini nedostaje povređeni Marko Malbaški, pa je domaćin morao da se konsoliduje i po bokovima traži priliku za izjednačenje. Do toga je došlo pred kraj poluvremena kada je iskosa sa leve strane precizan bio Stefan Erceg, inače najefikasniji igrač Vojvodine u prvenstvu. U drugom poluvremenu je u napadu zaigrao Vladimir Ninić. On je nekoliko puta pobegao odbrani gostiju, a sredinom drugog dela je poentirao. To je bio i znak da počne slavlje na stadionu u Perlezu, koji će od avgusta biti poprište bitaka banatskih ligaša.