PRIVODI SE KRAJU SEZONA MASTERS I DALJINSKOG PLIVANJA: Štafeta „Proletera“ peta u Evropi

Na Evropskom prvenstvu za veterane u vodenim sportovima, održanom u Sloveniji početkom septembra, mešovita štafeta PK „Proleter“ nagrađena je diplomom za peto mesto u trci četiri puta 50 metara kraul stilom. U pitanju je kategorija od 160 do 199 godina (ukupan broj godina takmičara), u kojoj su učestvovale 22 ekipe. Za zrenjaninsku štafetu plivali su Aleksandra Damnjanović, Dragan Mirkov, Marijana Berbakov i Aleksandar Stanojević. Oni su iza sebe ostavili štafete iz Izraela, Italije, Mađarske, Francuske, Holandije…

?????????????

Štafeta: Marijana Berbakov, Aleksandra Damnjanović, Dragan Mirkov i Aleksandar Stanojević

U pojedinačnoj konkurenciji najbolji plasman ostvarila je Aleksandra Damnjanović, koja je bila osma u trci na 100 metara delfin stilom (45 – 49 godina). Takođe je zauzela 10. mesto na 50 m delfin i 13. mesto na 50 m kraul stilom.

U kategoriji od 40 do 44 godine, Marijana Berbakov bila je 10. u disciplini 50 m delfinom stilom, Aleksandar Stanojević je bio 20. na 50 m delfin i 16. na 50 m leđnim stilom, a Dragan Mirkov je bio 28. na 50 m kraul i 18. na 400 m kraul stilom.

Drugi deo Prvenstva bilo je plivanje na Bledskom jezeru u trci na 3.000 metara. Tu je Slađana Gostojić Tomić među takmičarkama od 50 do 54 godine zauzela 62. mesto, a Dragan Mirkov je u kategoriji 40 – 44 godine bio 31.

Održane su i poslednje trke ovogodišnjeg državnog kupa u daljinskom i masters plivanju, 15. septembra, na Srebrnom jezeru u Velikom Gradištu.

Među najuspešnijima u svojim kategorijama ove godine bili su Slađana Gostojić Tomić, Vladimir Petraš i Dragan Mirkov iz PK „Proleter“, kao i Srđan Stefanović i Aleksandar Anđelić iz Kluba daljinskog – maratonskog plivanja „Peskara“.

U poslednjoj trci na 3.000 metara Slađana Gostojić Tomić bila je prva u svojoj kategoriji (50 – 54 godine), a drugo mesto osvojila je u generalnom plasmanu ove sezone u svojoj kategoriji.

Dragan Mirkov je pobedio u trci na 3.000 metara u konkurenciji od 40 do 44 godine, prvi je na listi u svojoj konkurenciji za ovu godinu, a četvrti u apsolutnom generalnom plasmanu, što je njegov najveći uspeh do sada.

Vladimir Petraš je bio prvi u kategoriji 17 – 18 godina, iako je učestvovao na samo četiri maratona ove sezone.

20180915_180723

Slađana Gostojić Tomić i Dragan Mirkov

Srđan Stefanović je takođe pobednik trke na 3.000 metara u svojoj kategoriji od 65 do 69 godina, a osvojio je i prvo mesto u sezoni u ovoj starosnoj grupi.

Na takmičenju na Srebrnom jezeru zbog obaveza nisu mogli da učestvuju Milan Milojević i Aleksandar Anđelić, ali su zadržali svoje plasmane i osvojili prvo, odnosno drugo mesto u ovoj sezoni u kategoriji od 50 do 54 godine.