PRVENSTVO DRŽAVE I POKRAJINE U KAJAKU

Šest medalja za Begej

Na jezeru Tikvara u Bačkoj Palanci od 3. do 6. septembra održano je ekipno i pojedinačno prvenstvo Srbije i Vojvodine u kajaku i kanuu na mirnim vodama. Zrenjaninski Begej predstavljalo je 11 takmičara koji su u doneli šest odličja, a u ekipnom plasmanu zauzeli 17. mesto, od ukupno 36 klubova.
Najbolji rezultat Zrenjaninci su ostvarili u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji. Juniorka Biljana Vukov je u kajaku jednosedu na 1000 m došla do bronzane medalje, kao i u dvosedu sa partnerkom Beatriks Orban. Batriks je u kajaku dvosedu na 200 m, sa partnerkom Nikolinom Margić osvojila srebro. U seniorskoj konkurenciji zrenjaninski kajak četvorosed u sastavu Biljana Vukov, Nikolina Margić, Jova Tuba i Dragana Vukov je u trkama na 200 m i 1.000 m doveslao do bronze, a na deonici od 500 m do srebrnog odličja.
U konkurenciji kadetkinja Beatriks Orban se u trci jednoseda na 200 m plasirala na šesto mesto, na 500 m je bila sedma, a na 1.000 m peta. Nikola Kovačević je u seniorskoj kategoriji na 200 m i 500 m zauzeo 12. mesto, a 11. je bio na 1.000 m.