RUKOMETAŠI PROLETERA OPRAVDALI ULOGU FAVORITA

Bolji od rivala i jači od „igara”
U 19. kolu Super B lige na svom terenu, rukometaši Proletera pobedili su Vranje rezultatom 28:25 (16:12). Od početka susreta crveno-beli su vodili, u prvom poluvremenu, pa do sredine drugog dela igre imali su prednost i od pet, šest golova. No, onda su gosti, kojima je ova utakmica bila presudna za opstanak, ozbiljno pripretili.
Desetak minuta pre kraja meča smanjili su prednost na 25:24, a pet minuta pre završetka meča bilo je 26:25. Finiš je, ipak, pripao domaćima koji nisu dozvolili Vranju preokret, a odlučujuće golove koji su im doneli pobedu, postigao je Branko Tomić.
– Čestitam mojim igračima na pobedi, ali i zato što su izdržali pritisak i „igre” koje su počele i pre utakmice. Teško je igrati ovakve susrete, ali smo bili favoriti i to smo opravdali na terenu. Igrali smo pošteno i tako će biti do kraja prvenstva, bez obzira da li su našim rivalima bodovi potrebni za opstanak ili za titulu – istakao je trener Momir Rnić.
U narednom kolu Proleter se u gostima sastaje sa beogradskim Sinđelićem, ekipom koja se takođe bori za opstanak.
Proleter: Knežević, Toškov, Trninić 5, Bjelica 1, Barjaktarović, Lazić, Vukoje, M. Gaćinović, Spahić 2, Erić 2, A. Gaćinović, Petrović, St. Dimitrić 2, Sl. Dimitrić 7, Karanović 7, Tomić 2.