SRPSKA LIGA VOJVODINA RADNIČKI ZRENJANIN SAVLADAO BAČKU 1901

Mile Šarenac golovima iznenadio Subotičane

• Mladi fudbaler je bio dvostruki strelac – mrežu Bačke 1901 pogodio je u 48. i u 63. minutu

Radnički se vratio na stazu uspeha i ostvario devetu ovosezonsku pobedu. Na stadionu kraj Skrobare Zrenjaninci su u 17. kolu savladali subotičku Bačku 1901 (2:1), a igra koju su fudbaleri u crveno-crnim dresovima prikazali ukazuje da će vrlo brzo ostvariti osnovni cilj – opstanak u ligi, ali svedoči i da imaju kvalitet za više od toga.
Bačka 1901 je u Zrenjaninu igrala otvoreno, jer je za njih, zbog pozicije na tabeli, samo pobeda imala značaj. Uz motivisanog protivnika, domaći su se borili i sa jakim vetrom i hladnoćom. Radnički je prvi gol postigao još krajem prvog poluvremena, ali je pogodak Roberta Kiša glavni sudija najpre priznao, a potom je konsultovao pomoćnika i preinačio svoju odluku. Mnogima je ostalo nejasno zašto je dosuđen ofsajd, ako pomoćni arbitar to nije signalizirao.