U ARADCU U SUBOTU ODRŽAN FUDBALSKI TURNIR MATICE SLOVAČKE

Domaćini odbranili trofej

Fudbaleri pobedničkog tima su u finalu savladali sastav iz Šida na penale rezultatom 3:2
Ekipa „Aradac 1” odbranila je titulu šampiona turnira Matice slovačke u Srbiji (MSS) koju je osvojila prošle godine u Pivnicama. Ove godine rival im je u finalu bio Šid. Fudbaleri pobedničkog tima su u borbi za trofej pobedili na penale (3:2), a zanimljivo je to da su Šiđani izborili plasman u finale pobedivši tim „Aradac 2”, takođe na penale (7:6). Druga ekipa Aradca je potom izgubila (0:1) u susretu za treće mesto od Selenče.
Fudbaleri iz Aradca su ovaj turnir osvojili pet puta i jedini su sastav u Vojvodini kojem je uspelo da ga osvoji tri puta zaredom, što im je donelo pehar u trajno vlasništvo. A kako kažu, cilj im je da sledeće godine ponove taj uspeh.