VAŽNA POBEDA ODBOJKAŠICA KLEK MD ZRENjANIN U MEČU SA SREMOM

Nijanse donele slavlje Klečankama
U najvažnijoj utakmici sezone odbojkašice Klek MD Zrenjanin su na svom terenu savladale su Srem iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:2 (20:25, 25:15, 25:20,1 6:25, 15:11). Nakon velike borbe, domaće su za nijansu bile bolje i na kraju su sasvim zasluženo slavile.
Meč su dobro otvorile izuzetno motivisane Sremice koje su relativno lako dobile prvi set (25:20). Ali, onda se bude Klečanke predvođene kapitenkom Miljanom Bogdanović. I ostale devojke su igrale sjajno i požrtvovano, pa su naredna dva seta pripala domaćem timu. U četvrtom setu Klečankama je ponestalo snage, mnogo su grešile, a to su iskoristile odbojkašice Srema da izjednače rezultat. U odlučujućem, petom setu, od starta su odlično igrale Klečanke i ni u jednom momentu nisu dozvolile gošćama da im se približe. Do kraja su domaće rutinski osvajale poene, dobile peti set (15:11) i ceo meč, pa je usledila velika radost odbojkašica i navijača.
– Moja ekipa je igrala srcem, kolektivno i složno, što je i rešilo ovaj meč. Kada se sve sabere i oduzme, moj tim je bio bolji i zasluženo je pobedio. Uspeli smo da konsolidujemo redove i da, kada je bilo najpotrebnije, odigramo najbolje što možemo – ističe Milorad Kijac, šef struke Klečanki.
Timu iz Kleka ne ide na ruku pobeda Dinama u Beogradu protiv Partizana (3:2), jer se Klečanke upravo sa njima bore da izbegnu pretposlednje mesto na tabeli koje vodi u baraž. Dinamo ima lakši raspored, a Klečankama ostaje nada da u poslednjem kolu mogu da urade nešto više protiv Jedinstva iz Stare Pazove. Ovog vikenda tim iz Kleka se u Lajkovcu sastaje sa Železničarom.
Klek MD Zrenjanin: M. Miljević 5, Đurić 2, Jelisavčić, Džamić 13, Bogdanović 24, T. Miljević 2, Dejanović (l), Deurić 6, Perović 4, Praštalo, Spasojević 15, Topić.