ZRENJANINSKI UČENICI POŽNJELI SU MEDALJE NA SPORTSKOJ OLIMPIJADI ŠKOLSKE OMLADINE VOJVODINE

Vrhunska dostignuća đaka su ponos grada

Sa 8. Sportske olimpijade školske omladine Vojvodine (SOŠOV), koja je nedavno održana u Novom Sadu, osnovci i srednjoškolci Srednjobanatskog okruga doneli su 94 medalje (26 zlatnih, 37 srebrnih i 31 bronzana). Našu sredinu predstavljalo je 446 učenika (281 iz osnovnih škola i 165 iz srednjih škola), a vodilo ih je 43 profesora fizičkog vaspitanja.
Đaci-sportisti odličjima su se okitili u gimnastici, košarci, fudbalu, odbojci, rukometu, streljaštvu, stonom tenisu, karateu, džudou, atletici, plivanju i disciplini male olimpijske igre.
U petak su u Gradskoj bašti gradonačelnik Zrenjanina Čedomir Janjić i njegovi saradnici ugostili osvajače medalja i njihove profesore. Janjić je istakao da oni treba da budu ponosni na svoja dostignuća kao što je grad ponosan na njih. On je naglasio da će se Zrenjanin kandidovati da bude domaćin narednog SOŠOV-a.
Sekretar Saveza za školski sport grada Zrenjanina, Jovan Lekić istakao je značajnu podršku lokalne samouprave, a profesor Nenad Stojanov je naveo da su za uspehe zrenjaninskih učenika zaslužni i Savez za školski sport i njegove kolege.

OSVAJAČI MEDALJA

Gimnastika: srebro je osvojila ekipa dečaka 7. i 8. razred, a bronzu tim dečaka 1. do 4. razreda OŠ „Bratstvo“ Aradac.

Košarka: bronzane medalje su osvojile devojčice OŠ „Svetozar Marković Toza“ Elemir, kao i ženska i muška ekipa Zrenjaninske gimnazije

Fudbal: Drugo mesto su osvojile ekipe OŠ „Nikola Tesla“, Banatsko Karađorđevo i OŠ „Stevan Knićanin“, Knićanin, a bronzu tim Tehničke škole

Odbojka: Srebro je osvojila ekipa OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, a bronze OŠ „Jovan Dučić“ Klek i Zrenjaninska gimnazija

Rukomet: srebrne medalje su odvojile ekipe OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin i Zrenjaninska gimnazija

Streljaštvo: Srebro je osvojila Zrenjaninska gimnazija (ekipno)

Stoni tenis: Srebro je osvojio Strahinja Eleta, Zrenjaninska gimnazija

Karate: srebro Jevrem Bala, OŠ „Aleksa Šantić“ Sečanj, zlato Marina Oro, OŠ „Jovan Dučić“ Klek, srebro Dunja Rajić, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, srebro Ognjen Krstić, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, zlato Nevena Filipov, OŠ „dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo, srebro Anđela Kostić, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, bronza Dunja Đerić, OŠ „Žarko Zrenjanin“ Boka, zlato Miljana Potpara, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, srebro Milica Mesaroš, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, zlato Maja Arsić OŠ „Slavko Rodić“, Lazarevo, bronza Ivana Cucin, OŠ „Dr Đorđe Joanović“, Novo Miloševo, srebro Tibor Feješ, OŠ „Dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo, zlato Anja Milovanović, Zrenjaninska gimnazija, zlato
Nenad Radojčin, OŠ „Dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo, srebro Veljko Radojčin, OŠ „Dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo, zlato Strahinja Radojčin, SŠ Novi Bečej, srebro Nikola Simeunović, EGŠ „Nikola Tesla“.

Džudo: srebro Lenka Stojanov, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin, bronza Jana Terzin, OŠ „Vuk Karadžić“ Zrenjanin, srebro Vuk Tankosić, OŠ „Dr Jovan Cvijić“, Zrenjanin, srebro Nikola Medan, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, bronza Anja Kuručev, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin, zlato
Milan Bulaja, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, srebro Nemanja Ristić, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, bronza Nemanja Rajković, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, srebro Nemanja Kojčić, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, bronza
Marko Milutin, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, bronza Nikola Blešić, Zrenjaninska gimnazija, srebro Dušan Ludoški, Medicinska škola, srebro Mihajlo Vujović, Zrenjaninska gimnazija, zlato Milica Milekić, ETŠ „Jovan Trajković“ Zrenjanin.

Atletika: zlato Justin Cvetkov, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, zlato Jovan Jovanović, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, srebro Milica Ćeran, OŠ „Miloje Čiplić“ Novi Bečej, zlato Anastasija Homan Savković, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, srebro Dušan Milovanović, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, zlato Andrej , OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, bronza Vojislav Gagić, OŠ „Žarko Zrenjanin“, Nedeljko Čoadžija, OŠ „1.oktobar“ Botoš, srebro Katarina Čabrilo, OŠ „2. oktobar“ Zrenjanin, srebro Teodora Stefanović OŠ „2.oktobar“, zlato Milana Kordin OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, srebro Dunja Sikima, OŠ „Slavko Rodić“ Lazarevo, bronza Maja Mandić, OŠ „Dr Jovan Cvijić“, zlato Vitomir Vasić, ETŠ „Jovan Trajković“, bronza Mirjana Milenković, ETŠ „Jovan Trajković“, zlato
ekipno devojčice OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin.

Plivanje: srebro Đorđe Carnić, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin,
zlato Justin Cvetkov, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, srebro Viktor Đajpaš, OŠ „2.oktobar“ Zrenjanin, zlato Ana Marić, OŠ „2.oktobar“ Zrenjanin, bronza Lena Stojiljkovski, OŠ „Đura Jakšić“, Zrenjanin, srebro Vuk Stojkov, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, bronza Novak Tica, OŠ „Žarko Zrenjanin“, Zrenjanin, bronza Dino Doroslovački, OŠ „P.P.Njegoš“ Zrenjanin, zlato Bogdan Kovačević, OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin, bronza Ana Gencov, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, zlato
Danilo Kepić, OŠ „2.oktobar“, Zrenjanin, srebro Vuk Šuvački, OŠ „Vuk Karadžić“ Zrenjanin, zlato Ognjen Kovačević OŠ „Dr Jovan Cvijić“ Zrenjanin, bronza Milan Milošev OŠ „Vuk Karaić“ Zrenjanin, Dimitrije Petrović, OŠ „Dr Aleksandar Sabovljev“, zlato Nevena Petraš, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, bronza Marija Čabada,j OŠ „Žarko Zrenjanin“ Zrenjanin, srebro Lara Larić OŠ „Vuk Karadžić“ Zrenjanin, bronza Anđela Stevanov, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, zlato Pavle Stojanov, OŠ „Dositej Obradović“ Zrenjanin, bronza Atila Sera OŠ „Servo Mihalj“ Mužlja, srebro Sara Vojnov, OŠ „Đura Jakšić“ Zrenjanin, zlato Enja Katnić, OŠ „Vuk Karadžić“ Zrenjanin, zlato Marko Vujin, Zrenjaninska gimnazija, srebro Nikola Vlatković, EGŠ „Nikola Tesla“ Zrenjanin, srebro Nemanja Marić, Tehnička škola, bronza Danica Cvetkov, Zrenjaninska gimnazija, srebro Vladimir Petraš, Zrenjaninska gimnazija, bronza Ivana Novaković, Poljoprivredna škola, zlato Nikola Marić, Tehnička škola.Male olimpijske igre: bronzane medalje su osvojile ekipe OŠ „Dr Đorđe Joanović“ Novo Miloševo i OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ Zrenjanin.

  • PROFESORI
    Đake su na Olimpijadi vodili profesori Vuk Radović, Tatjana Vukov, Tanja Berberski, Srđan Ignjatov, Živko Rošulj, Goran Zečević, Igor Jakšić, Miroslav Molnar, Slavica Nađalin, Brankica Isakov, Spasoje Vukov, Dragana Stankov, Borislav Majstorović, Nenad Milovančev, Mićo Zorić, Marijana Konrad, Dragana Karanović, Nenad Stojanović, Ilija Stević, Srđan Korać, Svetlana Perović, Kristina Bačić, Dragan Šuvački, Nenad Šukić, Gordana Gigić Janjić, Slavko Đurin, Nemanja Banjac, Sanja Kerlec, Milka Draganić, Predrag Tanasković, Magda Eremić, Zoran Pavlović, Miodrag Skokin, Marko Protić, Marijena Zakić, Kristijan Kadarjan, Danijel Kovač, Ivan Mandić, Snežana Lukač, Ljubomir Papić, Dragana Kajla, Aleksandar Ristić, Radmila Komlenić.
FacebookTwitter