OMLADINAC FAM POBEDNIK JE KUPA FUDBALSKOG SAVEZA ZRENJANINA

Pehar ostao u Botošu

Klub iz Botoša nastaviće da se takmiči u Kupu FSP Zrenjanin, gde će im protivnik biti Vojvodina 1928, srpskoligaš iz Perleza

Pošto je i u revanš utakmici finala Kupa Fudbalskog saveza grada Zrenjanina, na svom terenu, savladao Tamiš iz Farkaždina rezultatom 4:0, botoški Omladinac FAM zaslužio je pobednički pehar namenjen najboljoj ekipi u tom takmičenju. Podsetimo, prvi susret, odigran u Farkaždinu, pripao je fudbalerima Omladinac FAM (0:1).
Tim trenera Predraga Rajlića poveo je u 17. minutu kada je Nemanja Bojić, posle centaršuta Zorana Šemića, sproveo loptu u mrežu. Do kraja poluvremena postignut je još jedan gol. U 43. minutu, nakon kornera, lopta je stigla do Nemanje Radojičića koji je šutirao glavom, postigao gol i udvostručio prednost domaćih.
U drugom poluvremenu Botošani su dali još dva pogotka. Najpre je strelac bio Nemanja Bojić, a ovoga puta mu je asistirao Slađan Novković, koji je posle toga učestvovao i u akciji posle koje je Borko Spalević u 62. minutu susreta postavio konačan rezultat.