PLIVANJE: MEDALJE IZ SOMBORA, SARAJEVA, BEOGRADA

Na prvenstvu Srbije za kadete u Somboru Proleter je predstavljalo 20 takmičara koje su vodili treneri Milorad Radišić i Ivana Borić, a osvojili su sedam medalja. Prvaci države su postali Lena Stoiljkovski (200, 400 i 800 m kraul), Lara Lilić (200 m leđno), Ognjen Kovačević (200 m leđno) i muška štafeta 4×50 m kraul (Kovačević, Doroslovački, Suvački i Milošev). Bronzom se okitila ženska štefeta 4×50 m kraul (Stoiljkovski, Lilić, Vojnov i Marić). Proleter je ekipno zauze peto mesto.
Sa mitinga „Sarajevo s ljubavlju” Zrenjaninci su doneli 29 odličja. Justin Cvetkov je proglašen za najboljeg takmičara, a Proleter je po broju zlatnih medalja (13) bio najuspešniji. Ekipu je vodio trener Nikola Gogić.
Na mitingu „11. april gran pri” u Beogradu učestvovalo je 10 plivača Proletera koji su osvojili sedam medalja. Lena Stoiljkovski se okitila zlatom na 50, 100 i 200 m kraul, Lara Lilić se pozlatila na 100 i 200 m leđno, a srebro je zaslužila na 400 m kraul. Lena Stoiljkovski je proglašena za najbolju plivačicu mitinga u kadetskoj kategoriji.
Sa takmičenja „Plivko” (za mlađe kategorije) plivači Proletera su doneli šest medalja. Laura Horvat se okitila zlatom na 400 m kraul, a srebrom na 200 m kraul. Viktorija Trankulov je zlato osvojila na 400 m kraul, Eva Krstin je doplivala do srebra na 50 m prsno, Ana Gančov se za odličje istog sjaja izborila na 200 m prsno, a Danilo Kepić je bronzu uzeo na 100 m leđno. Treneri ekipe su bili Radišić, Borić i Gogić.