RUKOMET: Proleter savladao Vranje

U 19. kolu Super B lige rukometaši Proletera su u petak, 28. aprila, u Kristalnoj dvorani pobedili Vranje rezultatom 28:25 (16:12). Od početka susreta domaći su vodili, u prvom poluvremenu i do sredine drugog dela igre imali su prednost od pet – šest golova. No, onda su gosti, kojima je ova utakmica bila presudna za opstanak, ozbiljno pripretili.

Desetak minuta pre kraja smanjili su prednost crveno-belih na 25:24, a pet minuta pre završetka meča bilo je 26:25. Finiš je, ipak, pripao domaćima koji nisu dozvolili Vranju preokret, a odlučujuće golove koji su im doneli pobedu, postigao je Branko Tomić.

Najefikasiji u ekipi trenera Momira Rnića bili su Slobodan Dimitrić i Branko Karanović, sa po sedam golova, i Marko Trninić, koji je pet puta bio precizan, a na visini zadatka je bio i golman Marko Gaćinović.