ZAVRŠNICA TRKE KROZ SRBIJU U ZRENJANINU: Ukupni pobednik Haramplasas Kastrantas iz beogradskog kluba

Poslednja etapa prestižne međunarodne biciklističke Trke kroz Srbiju završila se u Zrenjaninu, gde su i uručena priznanja pobednicima. Zrenjaninci su tako, posle 18 godina, opet imali priliku da vide vrhunske bicikliste iz 15 zemalja.

20170618_0651 20170618_0680 20170618_0686 20170618_0703
U generalnom plasmanu Trke kroz Srbiju prvi je bio Haramplasas Kastrantas, drugi Italijan Luka Kiriko koji nastupa za tursku ekipu, a treći takmičar iz Belorusije Anton Ivaškin. Trojica najboljih u trećoj etapi Trke, koja je išla od Pećinaca, preko Iriškog venca, kroz Novi Sad do Zrenjanina, bili su Ahmet Orken iz Turske, Haramplasas Kastrantas, član internacionalne beogradske ekipe Vijator Partizan i Leonid Krasnov iz Rumunije. Ova deonica Trke bila je duga 140 kilometara. Majice, koje su takođe obeležja najboljih biciklista, dobilo je četvoro biciklista. Belu, u kategoriji vozača do 23 godine osvojio je Anton Ivaškin, plavu za pobede u brdskim ciljevima dobio je vozač iz Rumunije Danijel Krišta, zelena je pripala najboljem na prolaznim ciljevima, reprezentativcu Srbije, Stefanu Stefanoviću, a žuta majica dodeljena je najboljem takmičaru Haramplasasu Kastrantasu.

20170618_0575 20170618_0583 20170618_0581 20170618_0580
Ovogodišnja 57. Trka kroz Srbiju bila je duga 426 kilometara i trajala je tri dana. Učestvovao je 91 biciklista iz 15 zemalja. Organizatori ovog tradicionalnog takmičenja bili su Biciklistički savez Srbije uz podršku Ministarstva omladine i sporta, Radio televizije Srbije kao medijskog sponzora, kompanije Milan Panić, kao i gradova kroz koje je prošao karavan, a među kojima je bio i Zrenjanin. Predstavnici našeg grada bili su Vukosava Đapić Atanacković, nekadašnja rekorderka u atletici i generalna sekretarka Sportskog saveza Zrenjanina i pomoćnik gradonačelnika Simo Salapura, koji su uručili priznanja nekima od takmičara.